Перейти к содержимому

Прогноз курсу долара на весну і літо 2016: 35 гривень ще не межа
Прогноз курсу долара в Україні залишається досить похмурим для гривні. Більшість експертів сходяться на думці, що долар буде рости, причому, досить стрімко. Так, відомий економіст і так званий «експерт за викликом» Олександр Охріменко не сумнівається в курсі долара близько 40 гривень за одиницю.
«Зараз ми бачимо останні спроби Гонтарєвої стабілізувати курс валют Львів, але це лише фікція. Гривня слабкіша, ніж була навіть торік. А тоді обвал курсу гривні досяг 35 гривень за долар», — зазначив експерт.
У той же час, Олександр Дубинський бачить курс долара близько 33 гривень.
«Цей рівень цілком адекватний і нижче гривня падати навесні-влітку 2016-го року не буде», — запевняє пан Дубинський. Є й інші думки на цей рахунок. Дмитро Боярчук, директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна:
– Я вважаю, що курс долара у 26,4 грн/долар відповідає поточним тенденціям гривні. Помірне ослаблення гривні буде продовжуватися. Наскільки великим воно буде, важко передбачити, оскільки змінилася структура економіки. Але певну девальвацію потрібно закладати. Це правильний хід.
Наш прогноз – 35 грн за долар на кінець року. Основна причина девальвації полягає у поступовому відновленні експорту і відновленні зростання імпорту на тлі стабілізації економіки.
Чи рушить сьогодні міжбанк до психологічної позначки в 30,0 грн/$ після старту — буде залежати від дій Нацбанку. Він може не випустити на торги більше половини покупців валюти та багато продати долари зі своїх золотовалютних резервів — це зупинить зростання курсу.
Коментує Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру:
Ще одним фактором знецінення гривні є інфляція. На початку 2016-ого велика частина чинників, які призводили до зростання цін в цьому році, впливати на інфляційні процеси не буде. Це і підвищення тарифів, і так звана інфляція витрат (підвищення соцвиплат з боку уряду і різке подорожчання імпортних продуктів через девальвацію нацвалюти). Тому прогнози Мінфіну щодо курсової стабільності та утримання інфляції в межах 20-25% виглядають цілком реалістичними.
Такі прогнози курсу долара в Україні на весну і літо 2016.


При полном или частичном воспроизведении интернет-ресурсами материалов сайта, указание автора и прямой гиперссылки на материал обязательно. Печатным СМИ перепечатка без письменного разрешения администраци запрещена . Администрация может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы. Оценочные суждения не подлежат опровержению и доказыванию их правдивости. За достоверность и содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.