Перейти к содержимому

Як перевірити будинок при купівлі
Незважаючи на складну обстановку в Україні кількість продажу заміських будинків скоротилося незначно. Купівля будинку довготривалі інвестиції в поліпшення якості життя, але вкладати їх треба вміючи. Ріелтори рекомендують, як перевірити будинок при купівлі. Треба звертати пильну увагу на дві позиції: документи і технічний стан будівлі. Якщо навіть будівля буде в ідеальному стані, жодне БТІ Києва не видасть техпаспорт на незаконну споруду тощо.
Після попереднього перегляду фотографій і документів бажано самому оглянути будинок. На що звертати увагу?
Підвальне приміщення. У кожному приватному будинку воно впливає на умови зберігання продуктів і довговічність всієї будови. Головний ворог будівель – волога. Якщо у підвалі сиро, на стінах або підлозі помітні сліди тимчасової присутності води, то в таких умовах будматеріали швидше втрачають свої первісні якості.
Фундамент. Матеріал виготовлення – тільки якісний армований бетон. Глибина залягання не вище глибини промерзання землі.
Підлоги. Незалежно від матеріалів (натуральна дошка, штучний паркет, ламінат тощо), ефективна підпільна вентиляція обов'язкова, особливо на першому поверсі. Приватні будинки без продухів не варто купувати.
Фасадні стіни. Дуже важливий аспект, який потрібно перевірити при купівлі будинку, особливо сьогодні, за високої вартості енергоносіїв. Залежно від матеріалу виготовлення дізнайтеся їх товщину. Якщо будинок не має додаткового утеплення, то втрат тепла не уникнути. Майте на увазі, що навіть дерев'яні будинки згідно з сучасними вимогами повинні мати товщину стін не менше 50 см (цегляні більше одного метра). Тільки ці значення виконують сучасні вимоги по теплозахисту будівель. Будинків з такими товстими стінами не існує, будівельникам слід застосовувати сучасні утеплювачі з мінеральної вати або пінопласту.
Стельові перекриття. Повинні ставитися на міцних балках перекриття. Утеплення обов'язково, особливо це стосується першого і останнього поверху.
Кроквяна система і покрівля. Несучі елементи повинні бути рівними, не допускається наявність протікань. Якщо приміщення житлове, то варто оглянути метод теплозахисту покрівлі, наявність паро та гідроізоляції.
Під час огляду звертайте увагу на тріщини на стелях і стінах, їх наявність свідчить про порушення технології під час будівництва. На відсутність вентиляції або погану гідроізоляцію вкаже неприємний запах, сліди на стінах або цвіль у кутах.


При полном или частичном воспроизведении интернет-ресурсами материалов сайта, указание автора и прямой гиперссылки на материал обязательно. Печатным СМИ перепечатка без письменного разрешения администраци запрещена . Администрация может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы. Оценочные суждения не подлежат опровержению и доказыванию их правдивости. За достоверность и содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.