Перейти к содержимому

Як вибрати дискову пилу
На відміну від дрилів та викруток, дискові пили користуються попитом у людей, здатних на щось більше, ніж повісити картину. Сучасні виробники пропонують купити дискову пилу, яка зможе задовольнити будь-які потреби.
Дискова пила для дерева — перехідний етап від електричного лобзика до бензопили. Лобзиком зручно розпилювати дошки, але його можливості обмежені товщиною дошки, тривалістю роботи і особливостями самої системи. Такі системи призначені для фігурного різання, а довгий і рівний пропіл — результат майстерності і витримки ремісника.
Бензопила характеризується високою потужністю і виробничими можливостями, але саме через них не здатна змагатися з електричною дисковою пилкою — кращим інструментом для точних і швидких прямих пропилів.
Основа дискової пили — електродвигун, на валу якого закріплено пиляльне полотно. У більшості випадків виробники використовують однофазний синхронний колекторний двигун зі щітками. Оскільки останні стираються і якщо пропустити момент їх зносу, можна пошкодити двигун, оптимальним вибором буде конструкція зі щітки, що вимикаються автоматично.
Головна характеристика, яка розкриває можливості дискової пили, — потужність двигуна. Чим вона більше, тим швидше інструмент буде пиляти і тим товщі і твердіше буде матеріал, який доведеться йому «по зубах». Потужність впливає і на максимальний діаметр диска, який можна використовувати. А крім того, вона прямо пропорційна ціні і вазі пилки.
Тому потрібно знати фронт можливих робіт, щоб не переплачувати за непотрібні вати. Різні заготовки вимагають різної кількості обертів, і краще, якщо обрана модель передбачає регулювання цього значення. У цьому випадку розпил буде якіснішим, а навантаження на пилку і полотно знизиться. Не завадить звернути увагу і на можливості електроніки, що захищає не тільки оператора, але й саму пилу від неправильної і небезпечної роботи.
Крім механічних характеристик є і суто фізичні. Наприклад, слід уважно розглянути ручки і корпус. Зручно, якщо є додаткова рукоятка. Обов'язково повинно бути блокування від випадкового пуску. Матеріал, з якого зроблена пила, повинен бути міцним, а збірка вироблена чисто. Узявши інструмент в руки, переконайтеся, що він збалансований, ручки не ковзають і триматися за них зручно.


При полном или частичном воспроизведении интернет-ресурсами материалов сайта, указание автора и прямой гиперссылки на материал обязательно. Печатным СМИ перепечатка без письменного разрешения администраци запрещена . Администрация может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы. Оценочные суждения не подлежат опровержению и доказыванию их правдивости. За достоверность и содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.